Buton 10 rotatii GP1610-31X33 pentru Potentiometru Multitura cu Ax de 6.35mm
Comanda minima este
  Stoc:stoc furnizor
  Descriere produs:Buton cu afisaj mecanic, fereastra cu 3 cifre, 10 ture, cu functie de blocare,rezolutie de 500 gradatii / tura, pentru potentiometre multitura cu ax de 6.35mm. Diametrul butonului este de 31mm, inaltimea totala este de 33 mm, iar inaltimea butonului fata de panou 16mm. Blocarea butonului pe ax se face prin surub lateral ingropat. Are parghie pentru blocarea rotatiei. Modul de montare poate fi gasit in fotografie.