Sonda de temperatura PT500 domeniu -50 / +500*C corp 3x2x1mm PT500-500
Comanda minima este
  Stoc:in stoc
  Descriere produs:Este un senzor de temperatura cu rezistenta de 500ohm. Intervalul de masurare a temperaturii este cuprins intre -50...+500°C. Se foloseste la sisteme industriale, sonde termice, termometre, sonda de temperatura analizor de gaze esapament. Dimensiuni: 3x2x1mm. Firele sunt lungi de 10mm. Toleranta 0.24%, coeficientul de temperatura 3850ppm/°C