Led Albastru 10mm Superluminos Alimentat la 12V Transparent 30* BLU10T-12V
Comanda minima este
  Stoc:in stoc
  Descriere produs:Leduri albastre proiectate special pentru alimentare directa la 12V. Curentul tipic este de 14mA la 12V. Gama tensiunilor suportate e de minim 6V si maxim 15V. Pinul mai lung se pune la ''+'' fara rezistenta serie.
NU se alimenteaza invers ori la tensiune mai mare !!!!
Alimentarea inversa ori excesiva duce la distrugerea instantanee a LED-ului.
  Etichete: LED la 12V, LED auto de 12V, 5T-12V