Comanda minima este
  Stoc:stoc furnizor
  Descriere produs:
Senzor tip bariera optica cu emitator separat, reglaj de sensibilitate.
Conexiuni Receptor 4 fire:
* Maro - Alimentare 10Vcc...30Vcc / 20mA
* Albastru - MINUS
* Negru - Iesire PNP Open Collector max 100mA
    ** o bobina de releu se leaga intre iesire si minus
    ** cand este activa livreaza 10...30V fata de Minus
* Alb - fir de control
    ** daca se leaga la PLUS iesirea devine DARK ON
    ** daca se leaga la MINUS iesirea devine LIGHT ON
Conexiuni Emitator 2 fire:
* Albastru - MINUS
Descriere:
  • Raza de actiune: reglabila pe o suprafata cuprinsa intre 0...20m
  • Emitator: LED 660nm 2Fire M18 60mm
  • Receptor: FT 660nm 4Fire M18 65mm
  • Contiguratie iesire: PNP - Open Collector
  • Conectare: fire libere
  • Mod de functionare: DARK-ON, LIGHT-ON
  • Mod de actionare: emitator + receptor
  • Tensiune alimentare: 10...30Vcc
  • Conexiune: cablu 2m
  • Clasa etanseitate: IP67
  • Curent propriu consumat: maxim 20mA
  • Curent maxim de sarcina: maxim 100mA