Releu 24V LY2DC24AM 20A-277VAC 8 Pini DPDT pentru Soclu
Comanda minima este
  Stoc:stoc furnizor
  Descriere produs:
Releu cu bobina la 24Vcc, plantare in soclu sau prindere cu papuci de 4.8mm, contacte de 20A-277VAC respectiv 20A-24VDC, contacte AgSnO2, bobina 650R, DPDT, 2xSAU, 28mm x 22mm x 36mm. Releul este folosit la automatizari casnice si industriale, centrale termice, centrale termice pe lemn, ca releu de protectie si comanda intermediara. Acest model contine LED martor VERDE pe alimentarea bobinei, indicator mecanic portocaliu de comutare si o maneta de testare prin fortarea contactelor fara a alimenta releul.
  Specificatii tehnice:
Tensiune pe bobina
24 Vcc
Rezistenta bobina
650 ohm
Curent prin bobina
36.9 mA
Curent contacte
  • 10A la 240Vca
  • 10A la 28Vcc
Tip de contact
DPDT
[ 2 perechi de contacte, fiecare avand 1 contact normal inchis si 1 contact normal deschis ]
Montare
in Soclu sau folosind prindere cu papuci de 4.8mm
Dimensiuni
28mm x 22mm x 36mm
Particularitati model
  • capac transparent, detasabil
  Etichete: relee 24Vdc, anly electronics, celduc, clare, crouzet, crydom, f&f, finder, fujitsu-takamisawa, hongfa relay, nais, omron, panasonic, rayex electronic, relpol, schrack, sharp, shori electric, siemens, toshiba, tyco, vishay, db lectro, dblectro