Releu 24Vca MY2R24AC DPDT Contacte 12A 250Vac 8Pini
Comanda minima este
  Stoc:in stoc
  Descriere produs:Releu cu bobina la 24Vca, plantare in soclu sau prindere cu papuci de 2.8mm, contacte de 12A-250Vac, DPDT, 2xSAU, 28x 22x36mm, curent bobina 54mA, rezistenta bobina 180ohm, putere bobina 0.9W. Releul este folosit la automatizari casnice si industriale, centrale termice, centrale termice pe lemn, ca releu de protectie si comanda intermediara.
  Specificatii tehnice:
Tensiune pe bobina
24 Vca
Rezistenta bobina
180 ohm
Curent prin bobina
53.8 mA
Curent contacte
  • 12A la 250Vca
  • 12A la 30Vcc
Tip de contact
DPDT
[ 2 perechi de contacte, fiecare avand 1 contact normal inchis si 1 contact normal deschis ]
Montare
in Soclu sau folosind prindere cu papuci de 2.8mm
Dimensiuni
28mm x 22mm x 36mm
Particularitati model
  • capac transparent, detasabil
  NOTĂ: Unele modele pot contine LED indicator de alimentare a bobinei
  Etichete: relee 24Vac, anly electronics, celduc, clare, crouzet, crydom, f&f, finder, fujitsu-takamisawa, hongfa relay, nais, omron, panasonic, rayex electronic, relpol, schrack, sharp, shori electric, siemens, toshiba, tyco, vishay, db lectro, dblectro