Comutator Rocker R20 Monopolar 2 Pozitii 2 pini Negru cu LED Albastru WISP12BL
Comanda minima este
  Stoc:in stoc
  Descriere produs:Comutator 10A / 250Vac, 10A/ 24Vdc, rocker monopolar cu 2 pozitii ON-OFF si 2 pini, cu LED albastru. Pentru a aprinde LED-ul se inseriaza o rezistenta pe unul din cei 2 pini mici. NU se alimenteaza LED-ul direct la 12V.
Dimensiunea gaurii de montare 20mm in panou gros de maximum 3mm, rezistenta contacte 50mΩ, contacte pentru papuci de 4.8mm sau pentru lipire. Rezistentele sunt incluse in pachet.
Alimentarea LED-ului se face prin rezistenta auxiliara!!! Pentru 12V se foloseste rezistenta de 1K, iar pentru 24V rezistenta de 2K2
  NOTĂ: Alimentarea LED-ului se face prin rezistenta auxiliara!!! Pentru 12V se foloseste rezistenta de 1K, iar pentru 24V rezistenta de 2K2