Buton fara Retinere Antivandal D16 V1610R12B/BK cu LED Albastru la 12V
Comanda minima este
  Stoc:stoc furnizor
  Descriere produs:
Comutator tip sonerie (fara retinere) actionat la apasare, anti-vandalism, contact SPST-NO, OFF-(ON), corp metalic brumat, NEGRU. Are LED de 12V ca/cc si cu iluminare inelara. Diametrul gaurii de montare 16mm in panou gros de maximum 9mm, lungimea totala a butonului 22mm, sarcina maxima admisibila pe contacte 2A/36Vcc, IP65, contacte pentru lipire. Pentru intrebuintarea LED-ului la 24V se pune o rezistenta suplimentara de 1.8-2.2Kohm iar pentru 48V  4.3-4.7Kohm.
  Specificatii tehnice:
Alte detalii
Legarea ledului la tensiunea de 12V se face numai prin rezistenta inseriata cu LED-ul. Altfel LED-ul se arde!!