Buton cu Retinere D16 Antivandal V1621R12RED cu LED Rosu la 12V
Comanda minima este
  Stoc:stoc furnizor
  Descriere produs:Comutator cu retinere actionat la apasare, anti-vandalism, are 2 pozitii, contact SPDT, corp metalic din inox, argintiu. Are LED de 12V ca/cc, de culoare ROSIE cu iluminare inelara.
Diametrul gaurii de montare 16mm in panou gros de maximum 9mm, sarcina maxima admisibila pe contacte 1A/24Vcc / 0.5A/240Vca, contacte pentru lipire.
LED-ul se poate folosi la 24V prin inserierea unei rezistente de 1K2 - 1K8 / 0.25W cu pinul de alimentare al LED-ului (la 48V rezistenta trebuie sa fie de 4K3 - 4K7)