Releu 12V 100A/150A SPDT 5Pini FRC6BC1DC12 pentru Auto
Comanda minima este
  Stoc:in stoc
  Descriere produs:
Releu de putere auto cu plantare pe soclu, bobina la 12Vcc, contacte de 100A cu varfuri de 150A, dimensiuni 32.5x32.5x34mm, 2 pini de 6.3mm si 3 pini 9.5mm
Caracteristici :
Configuratie pini : SPDT
Tensiune nominala bobina : 12V DC
Curent maxim contacte : 150A
Sarcina admisibila contact NO : 100A/12VDC
Tensiune minima bobina : 7.8Vdc
Tensiune maxima bobina : 15.6Vdc
Tensiune comutata : max. 75Vcc
Rezistenta bobina : 50Ω
Curent bobinã : 240mA
Material pin : AgSnO2
Temperatura lucru : -40...85°C
Dimensiuni exterioare : 32x32x34mm
Montare : pe soclu
Putere disipata bobina : 2.9W
Rezistenta pini : 30mΩ
Terminale : papuci 6.3x0.8 si 9.5x1.2
Durabilitate mecanica : 10.000.000 cicluri
Durabilitate electrica : 100.000 cicluri
  Specificatii tehnice:
Tensiune pe bobina
12Vcc
Rezistenta bobina
50ohm
Curent contacte
150A
Tip de contact
SPDT
Montare
pe soclu
Dimensiuni
32.5x32.5x34mm