Releu 12V 250A EL250BV500M122 de Putere pentru alimentari Auto de Forta
Comanda minima este
  Stoc:stoc furnizor
  Descriere produs:
Releu de forta pentru tensiuni si curenti mari utilizati in auto pentru, troliu, macara si alte comenzi de putere mare. Are bobina la 12Vcc, contacte de 250A - 12...24...48...250VDC, tensiune comutata maxima 1KV, SPST-NO, contacte AgNi, montare in panou, 80x39x70mm, rezistenta bobina 24ohm, putere disipata bobina 6W. Bobina se alimenteaza prin pinii pentru conectorul lateral. Se poate conecta cu papuci sau conector dedicat model Yazaki 7282-1020. Conectorul NU este inclus.
Parametri notabili
● Curent nominal continuu aplicabil 250A
● Curent maxim de foarte scurta durata 8000A
● conditii extreme la intrerupere contacte 2500A 800VDC