Buton Auto fara Retinere D16 V1610R12G cu LED Verde la 12V
Comanda minima este
  Stoc:in stoc
Are LED de 12V ca/cc, de culoare verde cu iluminare inelara.
Diametrul gaurii de montare 16mm in panou gros de maximum 9mm, lungimea totala a butonului 22mm, sarcina maxima admisibila pe contacte 2A / 36Vcc, contacte pentru lipire.
  NOTĂ: Pentru intrebuintarea la 24V se inlocuieste rezistenta cu una de 1.8Kohm - 2.2Kohm. Pentru intrebuintarea la 48V se inlocuieste rezistenta cu una de 4.3Kohm - 4.7Kohm.